Після поєдинку в Пловдиві емоції не вщухають: у пресі та соціальних мережах обговорюють не лише результат, а й суперечливі епізоди, які, на думку української сторони, вплинули на хід гри. Євген Мурзін відкрито говорив про велику кількість втрат в атаці та про сумніви щодо деяких рішень арбітрів, що спричинило хвилю критики на адресу суддівства та суперницької команди.
«Вони корчилися від болю»: ключові слова тренера після матчу
Тренер збірної не стримував емоцій під час пресконференції: він описав ряд епізодів, які, за його словами, мали сумнівний характер і вплинули на психологічний стан команди. Євген Мурзін зазначив, що саме велика кількість простих втрат у вирішальні моменти дала змогу суперницям відчувати впевненість. Окремо він звернув увагу на ігровий стиль суперниць — гру, яку в команді розцінили як брудну, де декілька епізодів з контактами та симуляціями викликали обурення українських гравців і тренерського штабу.
У розмові з журналістами Мурзін неодноразово підкреслював, що команда приїхала на матч з планом, але реалізація була зіпсована низкою індивідуальних помилок і психологічним тиском. За його словами, багато епізодів у Пловдиві залишилися без належної реакції арбітражу, що й стало приводом для фрази про те, що суперниці «корчилися від болю» після певних контактів на паркеті.
Суддівський скандал і реакція федерації
Після матчу з’явилися претензії щодо низки рішень арбітрів: не зараховані фоли, суперечливі інтерпретації контакту в атаці та захисті, а також сумнівні технічні покарання. Ці епізоди породили хвилю критики від вболівальників і експертів. У відповідь представники федерації заявили про намір детально переглянути відео кожного суперечливого моменту та, за потреби, звернутися до комісії з арбітражу для отримання пояснень.
У таких умовах важливими стають не лише слова, а й конкретні дії: аналіз помилок, робота над психологією гравців і корекція ігрових звичок на тренуваннях. Тренерський штаб акцентував увагу на том, що питання суддівства — лише один із факторів поразки, тоді як головні проблеми приховані в частих втратах м’яча та низькій реалізації в нападі.
Шанси на другий раунд кваліфікації та помилки відбору до ЧЄ-2027
Попри розчарування, Євген Мурзін відповів і на найголовніше питання: чи є шанси потрапити до другого раунду кваліфікації. Він наголосив, що математично шанси залишаються, але для цього потрібно кардинально змінити підхід у ряді аспектів. Насамперед — мінімізувати кількість простих втрат, посилити підбір під щитами та підвищити командну дисципліну в захисті.
Тренер відкрито визнав і помилки, допущені під час формування заявки на відбір до ЧЄ-2027. За його словами, деякі рішення стосовно складу виявилися ризиковими: були зроблені ставкі на молодих гравців, які ще не набули необхідного досвіду у важких матчах, а також недооцінено питання фізичної готовності окремих лідерів. Це позначилося на загальній витривалості команди в критичні хвилини поєдинку.
Також Мурзін наголосив на важливості більш глибокого скаутингу суперників та адаптації ігрових схем під конкретні матчі. Без змін у тактичній та фізичній підготовці подальші шанси на успішний вихід у другий раунд будуть значно ускладнені, попередив тренер.
Незважаючи на критику, у команді зберігається конструктивний настрій: тренерський штаб уже планує серію тренувань, спрямованих на роботу над помилками під тиском, а також серію контрольних матчів для відновлення впевненості гравців. Серед пріоритетів — відпрацювання командної взаємодії, робота над обіграванням пресингу та розбір конкретних суддівських епізодів для подальшого звернення до відповідних органів.
Після матчу в Пловдиві дискусія про суддівство та гру болгарських суперниць не вщухатиме. Однак Євген Мурзін підсумував: головний шлях повернення у боротьбу за вихід у другий раунд — це самовдосконалення команди. Якщо вдалося б зменшити кількість простих технічних помилок і підвищити ігрову дисципліну, то навіть у складних ситуаціях є шанси виправити ситуацію в турнірній таблиці.
Легендарний клуб націлився на воротаря збірної України