Основні сили для витіснення противника кинуті на запорізький напрямок, на донецькому – тривають локальні штурми та відбиття позицій, йдеться в ТСН. Бійцям третьої штурмової бригади вдалося відбити українські території, але там продовжує бути гучно, в першу чергу через те, що мало просто взяти штурмом території, їх потім потрібно ще й утримати.На звільнених позиціях тихо не буває взагалі і весь час лупить і артилерія, і локальні стрілецькі бої. Бійці переконують, що бахкання навколо швидко стає звичним.
Найбільше просувань іде навколо зруйнованого міста Бахмут, це не масований наступ, але це постійні штурми. “Я не знаю, що таке контрнаступ, у нас є штурмові дії, це у нас конкретно локальні штурмові дії, що ми тут можем робить, те ми тут і робимо”, - каже боєць “Зміст”.На ворожих позиціях, які раніше були яру, досі розкидані залишки російських боєприпасів. Звільнені території перериті вирвами від прильотів та запаскуджені сміттям. “Прийшли на нашу землю, захопили, залишили купу сміття, як біологічного так і побутового. Коли виженемо, прийдеться прибирати за ними”, - додає “Паротяг”.Тут немає героїчного вивішування прапорів, зі звільнення посадок не роблять великих подій, але це важка штурмова робота, яка триває тут щодня.Боєць третьої штурмової на позивний «Зміст» пояснює, тут потрібні люди, але навчені та вмотивовані, тому розраховують не на мобілізованих, а на рекрутів-добровольців. “Всі хочуть перемогу, а для перемоги треба люди. Ми штурмуємо зараз наявними силами. А треба більше сил і людей мотивованих. Тут треба зробити, щоби швидше минула”, - каже він.
“Тічер” заспокоює, на штурми новачків не шлють, довго готують та навчають. “Люди думають, що як вийде на якусь позицію, то буде 24 на 7 стрілятись і таке інше, ні, дійсно змішуємо людей досвідчених, недосвідчених, немає такого, щоб тільки приїхав і відразу його кинули”, - каже він.Звісно, є поранені, є якась кількість загиблих, накривають і точки евакуації поранених, намагаючись ускладнити вивезення бійців. Лікарі зазначають, що поранених під час штурмів навіть менше, ніж коли тривала активна оборона Бахмута - легші поранення, менше ампутацій, переважно контузії. Медики кажуть, що загалом кількість поранених зменшилась в десятки разів порівняно із нещодавніми боями, і завдяки цьому більше медиків на одного пораненого, є змога надати більш оперативну, більш якісну допомогу, є препарати, є обладнання і є чим рятувати. “Був вдалий наступ, зараз робота по наданню допомоги, хлопці вдало закріпилися і мізерні трьохсотих”, - переконує лікар бригади “Карсар”.Читайте також:Український фільм здобув нагороду в США: його показуватимуть американським школярам"Дорога, просякнута смертю": як повертають додому загиблих у боях українських бійцівПрихистити, поки не знайдуться господарі: переповнені притулки просять забрати врятованих тварин, але є умови