Дата публікації 28 млн доз до кінця року: якої вакцини проти COVID-19 приїде до України найбільше
Опубліковано 27.08.21 12:32
Дата оновлення 28 млн доз до кінця року: якої вакцини проти COVID-19 приїде до України найбільше
Оновлено 31.05.25 19:44
Переглядів статті 28 млн доз до кінця року: якої вакцини проти COVID-19 приїде до України найбільше 2

28 млн доз до кінця року: якої вакцини проти COVID-19 приїде до України найбільше

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter

План вакцинувати 5 млн українців до кінця літа виконали на понад 80%. Впродовж тижня щеплюють майже мільйон осіб.

Про це розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю BBC News Україна.

"Можливо, ці 5 млн будуть вже у перші тижні вересня. І це вже велике досягнення. Ми починали з кількох пунктів щеплень, а зараз максимально розгорнули інфраструктуру вакцинації", - зазначив він.

За словами Кузіна, до України приїхало близько 17 млн доз. Дев'ять мільйонів зберігаються у національних, обласних складах.

"Це запас вакцин, який готовий до використання. Всього у 2021 році Україна має отримати 45 млн доз вакцин. Тобто ще 28 млн доз очікуємо до кінця року. Найбільше приїде вакцини Pfizer та CoronaVac", - сказав головний санлікар.

За прогнозами експертів, Україна вже незабаром може досягти "скляної стелі" вакцинації, коли закінчаться охочі щеплюватися. Ви до цього готові? Що плануєте робити?

Крім того, за прогнозом Кузіна, Україна досягне "скляної стелі" вакцинації, коли закінчаться охочі щеплюватися десь у грудні 2021 року.

"Зараз ми ще бачимо черги, труднощі з записом, пошук пунктів щеплень, люди чекають на вакцини, що не є правильним. У нас є комунікаційні стратегії, як ми будемо переконувати людей зробити щеплення, більш активно їх запрошувати. Також думаємо, як переконувати людей щепитися шляхом нормативного врегулювання", - резюмував він.

Станом на 27 серпня 2021 року в Україні від коронавірусу проведено вже 8 636 045 щеплень. За добу зробили рекордну кількість щеплень.

Також В МОЗ розповіли, чи запровадять каральні методи для невакцинованих українців. У відомстві наголошують, що усім треба забезпечити доступ до щеплення.