Дата публікації Польща хоче розірвати Ямальський контракт з “Газпромом”
Опубліковано 16.11.19 19:38
Дата оновлення Польща хоче розірвати Ямальський контракт з “Газпромом”
Оновлено 31.05.25 15:06
Переглядів статті Польща хоче розірвати Ямальський контракт з “Газпромом” 3

Польща хоче розірвати Ямальський контракт з “Газпромом”

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter

Польська нафтогазова компанія PGNiG надіслала російському “Газпрому” заяву про намір розірвати Ямальський договір 31 грудня 2022 року, що означає, що Польща не купуватиме газ у російського монополіста з 2023 року.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на “Польське радіо”.

“Згідно з контрактом, сторони угоди зобов’язані подати заяву про подальшу співпрацю після 2022 року за три роки до передбачуваного завершення терміну її дії 31 грудня 2022 року”, – йдеться у повідомленні. 

У PGNiG наголосили, що попередні заходи компанії, пов’язані з диверсифікацією напрямів імпорту газу до Польщі після 2022 року, зокрема, підписання контрактів на постачання скрапленого газу, придбання родовищ природного газу у Північному морі та заходи, що здійснюються оператором транспортної системи у рамках розбудови газотранспортної системи, є відповідними для гарантування енергетичної безпеки країни і дозволяють закінчити дію Ямальського договору відповідно до його положень.

Підписаний у 1996 році Ямальський контракт передбачає постачання приблизно 10 млрд кубометрів газу на рік. Згідно з нав’язаним “Газпромом” принципом “бери або плати”, Польща мусить приймати щонайменше 8,7 млрд кубометрів російського газу.

Віцепрезидент PGNiG Мацей Возняк заявив, що у 2023 році компанія зможе покрити внутрішній попит на газ у розмірі понад 24 млрд кубометрів.