Штрафи за порушення карантину підтримує більшість українців – нове опитування

Штрафи за порушення карантину підтримує більшість українців – нове опитування (GlavPost)

В Україні введення штрафів за відсутність масок у громадських місцях і транспорті підтримує понад 75%. Також більшість українців підтримують штрафи для кафе, ресторанів і клубів, які працюють, порушуючи карантин.Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг".

Згідно з результатами опитування, за останні два тижні ставлення українців до запровадження штрафів за перебування у громадських місцях і транспорті без масок на змінилась. Так, 75% респондентів підтримують штрафи, а 25% - проти цього.

Крім того, 60% опитаних заявили, що підтримують штрафи для закладів, які працювали всупереч карантину вихідного дня, який уряд замінив на обмеження "помаранчевої зони" в усі дні тижня. Натомість 37% українців вважають, що адміністрацію закладів, попри порушення, штрафувати не треба.Опитування проводилося упродовж 28-30 листопада, шляхом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера. Серед респондентів - українці віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Загалом опитали 2,5 тис. громадян. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%.

Нагадаємо, раніше українці в опитуванні групи "Рейтинг" розповіли, чи готові вакцинуватися від коронавірусу.

Також ми повідомляли, скільки громадян підтримують жорсткий карантин.

Джерело: ТСН