Дата публікації На Буковині буревій пошкодив два старовинні вітряки у музеї просто неба: фото
Опубліковано 18.01.22 16:32
Дата оновлення На Буковині буревій пошкодив два старовинні вітряки у музеї просто неба: фото
Оновлено 31.05.25 19:56
Переглядів статті На Буковині буревій пошкодив два старовинні вітряки у музеї просто неба: фото 3

На Буковині буревій пошкодив два старовинні вітряки у музеї просто неба: фото

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter

Сильний вітер у Чернівецькій області понищив декілька експонатів музею просто неба. Буревій зірвав крила в одного старовинного вітряка, а в іншого - пошкодив дах, а також вітер перекинув господарську будівлю та голуб'ятник.

Про це агентству АСС розповів директор Чернівецького обласного музею народної архітектури та побуту Іван Пілат.

Один з вітряків зрушився з місця. Він був побудований ще у 1920 роках і перевезений з с. Рукшин.

"Він був у дуже небезпечному положенні, адже фактично балансував на землі. Це багатотонна і дуже складна споруда, і тому, якби він впав, то відновленню він би вже не підлягав. Тому, за допомогою рятувальників, вітряк укріпили та зафіксували", - розпові директор музею.

Наступного дня, 17 січня, за допомогою спецтехніки вітряк встановили на місце. Зараз у музеї вирішують, як надалі провести капітальне укріплення та ремонт експонатів.

Читайте також:

У Львівській області на жінку під час негоди впало величезне дерево

В Україні вирувала негода: шквальний вітер валив дерева, рвав електродроти та зривав дахи

Різкі "стрибки" температури з грозами і вітрами: кліматологиня попередила українців про незвичну погоду влітку-2022