Від суботи, 20 березня, у Польщі почав діяти загальнонаціональний локдаун. Він триватиме щонайменше три тижні - до 9 квітня. Повернення обмежень в країні пояснюють новим британським штамом COVID-19. Його виявили вже у понад половини інфікованих.
Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Так, вчергове закрилися готелі, театри, кінотеатри, басейни, спортивні об’єкти. Всі навчальні заклади працюють тільки дистанційно. Раніше учні 1-3 класів ходили до школи.
У торговельних центрах відкриті лише аптеки, продовольчі, господарчі та зоомагазини.
Паніки немає. Є люди, які протестують, була невелика акція. Люди втомлені обмеженнями, але розуміють, що стрімкий ріст захворюваності у березні може мати страшні наслідки. В останні дні у Польщі щоденно фіксують понад 25 тисяч нових випадків захворювання.
Ситуація важка, але не настільки критична, як це було восени. У польських лікарнях ще є 9 тисяч вільних ліжок в "ковідних" відділеннях і 800 незадіяних апаратів штучної вентиляції легень.
Від грудня 2020 року у Польщі проходить вакцинація проти COVID-19. Використовують вакцину Pfizer, Модерна і AstraZeneca. Були випадки, коли люди відмовлялися вакцинуватися AstraZeneca. В зв’язку з цим речник Міністерства охорони здоров’я Войцех Андрусевич заявив, що таких людей тимчасово виключатимуть з системи вакцинації і підкреслив, що в Польщі жодна особа не померла після щеплення вакциною AstraZeneca.
"Дедалі частіше в лікарні потрапляють молоді люди. Серед людей старшого віку відсоток захворювань упав на 30%. Наголошую – показник зменшився завдяки тому, що люди старшого віку робили щеплення. Тож я звертаюсь із закликом – вакцинуймося! Кожне щеплення, яке ми робимо, – безпечне", - заявив Андрусевич.
Першу дозу вакцини у Польщі вже отримали 3,2 млн осіб. Другу – 1,7 млн. У середньому протягом дня щеплять 80-100 тисяч осіб.
Охочих отримати щеплення більше, ніж вакцин. 55% поляків хочуть щепитися, 30 – ні, решта ще не визначилася. Як показують соцопитування, поляки не хотіли б робити щеплення російським "Супутником".
Польща планує налагодити власне виробництво американської вакцини проти COVID-19 "Новавакс". На цю ціль з бюджету вже виділили близько 9 млн євро.
Автор: Євген Клімакін
Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.
Українцям перерахували пенсії по інвалідності 3 групи: хто з 1 травня отримає більше
Як виростити ідеальні огірки: Поради та секрети