Дата публікації У Полтаві хочуть за 5 років прибрати всі білборди з вулиць міста
Опубліковано 22.04.21 10:16
Дата оновлення У Полтаві хочуть за 5 років прибрати всі білборди з вулиць міста
Оновлено 31.05.25 15:39
Переглядів статті У Полтаві хочуть за 5 років прибрати всі білборди з вулиць міста 4

У Полтаві хочуть за 5 років прибрати всі білборди з вулиць міста

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter

21 квітня, відбулося засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради, на якому прийняли чотири рішення про розміщення тимчасових рекламних засобів та конструкцій.

Члени виконкому і міський голова виступили проти продовження дозволів на 5 років, натомість виступили за трирічний термін з умовою зменшити кількість рекламних конструкцій на 20% та привести їх до належного зовнішнього вигляду.

Проте, за словами Дениса Поліщука, рекламна агенція «Оллан» подала позов до суду і він зобов’язав виконком продовжити термін дії оренди на 5 років. Рішення суду обурило міського голову і він запропонував не підтримувати рішення, а внести правку і продовжити оренду на три роки, починаючи з 2019 року:

– Як суд може зобов’язати членів виконкому щось зробити? В мене немає бажання продовжувати на 5 років. Продовжити треба, але так як всім. А якщо хтось сходив в суд і суд прийняв таке рішення, то хай суд тоді бере і ставе ці борди.

Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міськради, просив виключити з проєкту саме ті борди, які в історичному центрі Полтави:

– Дякую, що піднімаєте важливу тему. Це зменшення кількості білбордів. Але в проєкті рішення є сітілайти, які знаходяться в історичному центрі міста. Два роки тому, коли ми домовлялися з власниками рекламних конструкцій, ми домовилися, що в історичному центрі ми наводимо лад і вони прибирають ці сітілайти та білборди. Справа розпочалася, але не все було виконано, але ми відмовили їм у розміщенні в історичному центрі, а в цих проектах рішень виходить, що ми їм продовжуємо дозволи на розміщення по вулиці Соборності, Котляревського. Адже так наводити лад – це окозамилювання.

Ямщиков наголосив, що більшість рекламних конструкцій в центрі зараз пустують, проте демонтуватимуть їх на околиці міста.

Мамай відповів, що в 2021 році приймається компромісне рішення і саме підприємці вирішують, які конструкції прибирати.

Ямщикова підтримав і Дмитро Бурмака, член виконкому. Він запропонував навіть не розглядати питання про розміщення рекламних конструкцій у центральній частині міста, прибравши його з порядку денного. Втім його пропозицію колеги не підтримали, натомість – продовжили дозвіл ще на три роки.

Попри те, що білборди фактично узаконили, влада «підсолодила гірку пілюлю» для полтавців обіцянкою:

– Я думаю потихеньку ми виведемо за 5 років, що їх не буде жодного борду в Полтаві, – сказав Олександр Мамай.

Читайте також: У Полтаві встановлять три меморіальні дошки на честь загиблих на війні військових