Поки українські полярники на станції Академік Вернадський очікують на появу пінгвіняток, на сусідньому (близько 10 км) острові Пітерман вже справжній бейбі-бум.
Про це інформує Національний антарктичний науковий центр у Facebook. Уже мають дитинчат синьоокі антарктичні баклани. Пташенята цих бакланів народжуються голими, а за кілька днів покриваються коричневим пухом. Десь за 2 місяці він змінюється на коричневе пір'я, яке набуває чорного кольору до 2 років. Перші кілька тижнів після народження батьки продовжують висиджувати малечу, щоб зігрівати та годувати.
Також з’являються пінгвінятка в "адельок". Щоправда, перші тижні вони постійно ховаються під батьків.
"Лише десь за 2 тижні дітки почнуть виходити з гнізд, а за 4 тижні – збиратися у "яслі" з іншими пінгвінятками. Весь цей час їм по черзі носять їжу батьки, причому в групах вони ніколи не плутають своїх і чужих пташенят", - йдеться у повідомленні у соціальній мережі.
Народжуються "адельки" в сірому пушку. Десь за 2 місяці починають линяти та стають чорно-білими. На початку антарктичної осені вони залишають місця гніздування і вирушають в доросле життя.
Читайте також:
Найбільший в світі айсберг може знищити колонії пінгвінів і тюленів.
Понад тисяча пінгвінів, які потрапили у льодову пастку в Антарктиці, дочекалися на їжу.
Джерело: ТСН
Українцям перерахували пенсії по інвалідності 3 групи: хто з 1 травня отримає більше
Як виростити ідеальні огірки: Поради та секрети